Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | Only Device |
Oppo Reno 8T (8/128) GBPre-owned
Yellow| Global| 128GB
Discount Price :৳22000 Tk
৳20499 Tk
The phone offers premium features like a high-resolution camera setup, smooth display, and robust performance,
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
Storage :
128GB
Ram :
8GB
Colors:
Region:Global
1
specifications
| Display Size | 6.7 inches |
| Display Type | AMOLED, 120Hz refresh rate |
| Display Resolution | 1080 x 2412 pixels |
| Dimensions | 162.3 x 74.3 x 7.7 mm |
| Weight | 171 g |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual standby) |
| OS | Android 13 with ColorOS 13 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 695 5G |
| Network | 5G, 4G VoLTE, 3G, 2G |
| Memory | 8 GB RAM, 128 GB storage (expandable via microSDXC) |
| Main Camera |
Triple: 108 MP (wide) + 2 MP (microscope) + 2 MP (depth)
|
| Selfie Camera |
32 MP (wide)
|
| Sensors | Under-display fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Battery Info | 4800 mAh, 67W fast charging (SuperVOOC) |
| Other Features / Info | NFC, stereo speakers, reverse wired charging, Corning Gorilla Glass 5 protection, IPX4 rating |



